از سوی مدیر روابط عمومی دانشگاه استاد فرشچیان؛

اعلام جزئیات مراسم تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی توسط دانشگاه استاد فرشچیان

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۹ کد : ۱۰۲ هنری عمومی
تعداد بازدید:۴۴
مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی_ایرانی استاد فرشچیان جزئیات مراسم تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی و فرش توسط این دانشگاه را تشریح کرد.
اعلام جزئیات مراسم تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی توسط دانشگاه استاد فرشچیان

 

حجت‌اله مرادخانی مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ویژه هنرهای اسلامی_ایرانی استاد فرشچیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره جزئیات برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی و فرش با همکاری دانشگاه استاد فرشچیان اظهار کرد: این مراسم به مناسبت هفته صنایع دستی توسط دانشگاه استاد فرشچیان و با مشارکت تشکل‌های غیردولتی صنایع دستی و فرش برگزار خواهد شد.

وی افزود: در هفته صنایع دستی، مراسم‌های مختلفی در تجلیل و بزرگداشت پیشکوستان عرصه هنرهای دستی ایران برگزار می‌شود؛ امسال نیز باتوجه به اینکه دانشگاه استاد فرشچیان، واحد ویژه هنر‌های اسلامی و ایرانی محسوب می‌شود، تصمیم گرفته است که این مراسم را با همکاری بخش‌های غیردولتی برگزار کند.

مرادخانی ادامه داد: تجلیل از پیشکوستان صنایع دستی به دو صورت انجام خواهد شد؛ ابتدا از پیشکوستان صنایع دستی و فرش دستباف به عنوان تکریم و بزرگداشت حاملان میراث سنتی و فرهنگی ایران انجام خواهد شد. بخش دوم، تجلیل از پاسداران عرصه سلامت است که از ۳ تن به عنوان نمایندگان جامعه پزشکی و پرستاران کشور تجلیل خواهد شد تا از بخش کوچکی زحمات و فداکاری‌های این عزیزان تقدیر شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه استاد فرشچیان اضافه کرد: این مراسم ساعت ۱۶ امروز یکشنبه ۲۵ خردادماه ۱۳۹۹ در تالار ایران فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران در محل خیابان ولیعصر (عج) تقاطع خیابان طالقانی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد. دانشگاه آزاد اسلامی، تشکل‌های مردمی صنایع دستی و فرش، فرهنگستان هنر و کمیسیون ملی یونسکو، جزو مشارکت کنندگان این مراسم هستند.

 

وی درباره ملاک تجلیل از هنرمندان گفت: درجه پیشکسوتی هنرمندان، مهم ترین ملاک تجلیل از این عزیزان بوده است؛ درواقع از پیشکسوتانی که عمر خود را در راستای حفظ، بزرگداشت و بازنشر سنت‌های هنری و فرهنگی کهن ایران صرف کرده‌اند، به صورت نمادین تقدیر به عمل خواهد آمد تا حس نادیده گرفته شدن از سوی جامعه هنری در آن‌ها از بین برود.

کلید واژه ها: هفته صنایع دستی به مناسبت هفته صنایع دستی دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان حجت اله مرادخانی تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی پاسداران سلامت


نظر شما :