تفاهم نامه همکاری مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی بین پارک ملی علوم و فناوری های نرم وصنایع فرهنگی و واحد هنر های اسلامی ایرانی استاد فرشچیان

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۰ کد : ۱۲۷ هنری بین الملل پژوهش عمومی
تعداد بازدید:۳۳
تفاهم نامه همکاری مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی  بین پارک ملی علوم و فناوری های نرم وصنایع فرهنگی و واحد هنر های اسلامی ایرانی استاد فرشچیان

دکتر نامور مطلق رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی و ایرانی استاد فرشچیان گفت: سال تحصیلی جدید در رشته های فرش و نقاشی دانشجو جذب می‌کنیم و در آینده ای نزدیک، به دنبال ایجاد رشته‌های دیگر در هنرهای سنتی هستیم.

به گزارش روابط عمومی، بهمن نامور مطلق رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی و ایرانی استاد فرشچیان، صبح امروز در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری با پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی خلاق اظهار کرد: ما به دنبال دانشجویان کارآفرین هستیم و در دو حوزه نقاشی و فرش در سال تحصیلی جدید جذب دانشجو خواهیم داشت؛ همچنین برنامه‌هایی را برای معماری داخلی و صنایع دستی نیز در دستور کار قرار داده ایم.

در همین ارتباط

- دانشگاه فرشچیان با پارک ملی علوم و فناوری‌‌های نرم و صنایع فرهنگی

- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تفاهم‌نامه، همکاری امضا کردند

- دانشگاه استاد فرشچیان در ۴ رشته پذیرش بدون آزمون خواهد داشت / ارائه آموزش‌های مکمل به دانشجویان در حوزه برندینگ و بازاریابی

وی افزود: امیدواریم با هم افزایی و همکاری همه مسئولان بتوانیم شبکه همکاری را با نهادهای مختلف از جمله وزارت ارشاد داشته باشیم. درحال حاضر کشور و حوزه آموزش در شرایط خوبی قرار ندارد؛ با این وجود اما با تلاش تمامی همکاران، فعالیت‌ها به خوبی پیش می رود.

نامور مطلق خاطرنشان کرد: امیدواریم دانشجویان دانشگاه استاد فرشچیان، علاوه بر مهارت آموزی، در حکمت آموزی نیز نیز آمد باشند. برنامه‌های متعددی‌را در آینده نزدیک خواهیم داشت، برنامه‌هایی از جمله راه اندازی رشته‌های مرتبط با موسیقی نیز از جمله برنامه های مهم ما محسوب می شود.

در ادامه محمد حسین ایمانی خوش خو رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی خلاق بیان کرد: دانشگاه استاد فرشچیان در گذشته با مشکلات متعددی مواجه بود اما به همت مسئولان و هیئت امنای این دانشگاه، به سمت تبدیل شدن به یکی از دانشگاه های انقلاب اسلامی پیش می رود.

وی افزود: ما در گذشته دانشگاهی در حوزه تربیت هنرمند کم داشتیم و با خلا هنرمندان‌مجرب مواجه بودیم؛ اما امیدواریم دانشگاه استاد فرشچیان بتواند با تربیت هنرمندان فاخر، به دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی تبدیل شود.‌ما متاسفانه طی سال‌های گذشته از ظرفیت‌های هنری کشور نتوانستیم به خوبی استفاده کنیم و اندکی در این مسیر کم کاریشده است.

ایمانی خوش خو ادامه داد: امروز نمی توانیم‌از هنر صحبت کنیم و به اقتصاد هنر توجه نداشته باشیم؛ اگر می خواهیم در هنر پیشرفت کنیم، باید برای اقتصاد هنر نیز برنامه ریزی دقیق داشته باشیم. درواقع هنر باید آنقدر استحکام داشته باشد تا بتواند روی پای خود بایستد. یکی از مزیت‌های اقتصادی کشور ما، هنرهای آن است که موجب جذب توریست ها از دیگر کشورها می شود که نمونه ای از اقتصاد هنر است.

وی تصریح کرد: ما در پارک ملی علوم و فناوری های صنایع فرهنگی خلاق، حامی هنرمندانی خواهیم بود که به دنبال ایجاد کسب و کار هستند. درواقع توانمندی ایجاد کسب و کار را به دانشجویان دانشگاه استاد فرشچیان علاوه بر دیگر توانمندی ها اضافه کند.

ایمانی خوش خو در پایان گفت: اگر این فرآیند به خوبی اجرا شود، بیشتر داوطلبان به جای ورود به دانشگاه های دولتی، متقاضی تحصیل در دانشگاه استاد فرشچیان خواهند بود. امیدواریم که دانشگاه استاد فرشچیان بتواند به زودی روی پای خود بایستد و با مدیریت خوب بتواند دانشجویان را بورسیه کند.

/ ‏*‬ انتهای پیام * / ‏

کلید واژه ها: تفاهم نامه همکاری مشترک تفاهم نامه همکاری مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی تفاهم نامه همکاری مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی بین پارک ملی علوم و فناوری های نرم وصنایع فرهنگی و واحد هنر های اسلامی ایرانی استاد فرشچیان دکتر بهمن نامورمطلق بهمن نامورمطلق بهمن نامور مطلق دکتر بهمن نامور مطلق نامورمطلق نامور مطلق تفاهم نامه امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فرشچیان با پارک ملی علوم و فناوری‌‌های نرم و صنایع فرهنگی دانشگاه استاد فرشچیان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند دانشگاه استاد فرشچیان در ۴ رشته پذیرش بدون آزمون خواهد داشت ارائه آموزش‌های مکمل به دانشجویان در حوزه برندینگ و بازاریابی شبکه همکاری را با نهادهای مختلف از جمله وزارت ارشاد محمد حسین ایمانی خوش خو رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی ایمانی خوش خو