واحد استاد فرشچیان نشریه هنرهای سنتی منتشر می کند

۰۵ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۸ کد : ۱۳۴ هنری پژوهش
تعداد بازدید:۹۴
واحد استاد فرشچیان نشریه هنرهای سنتی منتشر می کند

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش روابط عمومی واحد دانشگاهی هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان فصل نامه" هنرهای سنتی" را با رویکرد علمی _ پژوهشی در حوزه های متعددی از جمله پژوهش های علمی به روز، پژوهش محور، روش مند و آکادمیک منتشر خواهد کرد.

این واحد دانشگاهی که همگام با تولید دانش، شناخت و معرفی هنرهای سنتی و صناعی مجوز انتشار مجله «هنرهای سنتی» را اخذ کرده و قرار است مطالب ارزشمند این حوزه را به صورت فصل نامه منتشر کند. شناخت، احیا، حفظ و توسعه دانش هنرهای سنتی بر پایه شاخص هایی همچون اصالت‌، هویت، بدیع و نوآور بودن از اهداف انتشار این فصل نامه به شمار می رود.

همچنین‌انتشار نتایج تحقیقات بدیع و موثر در زمینه هنرهای صناعی و سنتی، معرفی پژوهشهای هنری پژوهشگران به جامعه حرفه ای و دانشگاهی، و توسعه و استحکام روابط علمی میان پژوهشگران و هنرمندان کشور از دیگر اهداف این فصل نامه علمی است.

مبانی نظری و گونه شناسی هنرهای سنتی، رویکردها و روشهای پژوهش در هنرهای سنتی، شیوه ها و رویه های آموزش هنرهای سنتی خصوصاً استاد شاگردی، تاریخ و پیشینه ی هنرهای سنتی، حکمت، زیبایی شناسی و تحلیل و نقد آثار، فناوری و کارآفرینی

همچنین ابزار، مواد و وسایل در هنرهای سنتی، تمرکز نشریه بر گونه های متنوعی از هنرهای سنتی و صناعی همچون نگارگری، خوشنویسی، چوب، سفال، فلز، پارچه، دست بافته ها، فرش، چرم، شیشه، سنگ، هنرهای وابسته به معماری، هنرهای اسلامی و سنتی و هنرهای از یاد رفته نیز به عنوان سرفصل های این نشریه در نظر گرفته شده است.

نشریه " هنرهای سنتی" با مدیر مسئولی دکتر بهمن نامور مطلق و سردبیری دکتر جلال الدین سلطان کاشفی به زبانهای انگلیسی و فارسی به زودی منتشر می شود.

نشانی اینترنتی دانشگاه فرشچیان fiiau.iau.ac.ir و ادرس اینستا @farshchian.iiau است .

 

/ ‏*‬ انتهای پیام * / ‏

کلید واژه ها: واحد استاد فرشچیان نشریه" هنرهای سنتی" منتشر می کند. انتشار نشریه هنرهای سنتی انتشار نشریه هنرهای سنتی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی- ایرانی استاد فرشچیان فرشچیان نشریه دانشگاه استاد فرشچیان دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان دانشگاه فرشچیان استاد فرشچیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد (ویژه) هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان واحد (ویژه) هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان fiiau fiiau.iau.ac.ir fiiau.ac.ir fiiau.iau.ir انتشار مجله هنرهای سنتی در واحد استاد فرشچیان