همایش خمسه نگاری

همایش خمسه نگاری - بازنمود خمسه نظامی در هنر

۱۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۶ کد : ۱۷ هنری پژوهش عمومی
تعداد بازدید:۶۲۱
همایش خمسه نگاری (باز نمود خمسه نظامی در هنر) توسط فرهنگستان هنر با همکاری دانشگاه استاد فرشچیان برگزار می شود
همایش خمسه نگاری - بازنمود خمسه نظامی در هنر

همایش خمسه نگاری (باز نمود خمسه نظامی در هنر) توسط فرهنگستان هنر با همکاری دانشگاه استاد فرشچیان برگزاری می گردد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان به نقل از معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، «همایش خمسه نگاری - بازنمود خمسه نظامی در هنر» با هدف پژوهش و بازجست دقیق و عمیق قابلیت‌های هنری خمسه نظامی و نقش تأثیرگذار و جریان‌ساز آن در حوزه‌های گوناگون هنری و ادبی، برگزار می‌شود.

«نسخه‌شناسی و خط شناسی در خمسه‌نگاری‌ها»، «شخصیت‌شناسی نگارگران، خوشنویسان و حامیان خمسه‌نگاری‌ها»، «مطالعه زیبایی‌شناسی نگاره‌های خمسه»، «بررسی درزمانی نگارگری خمسه در دوره‌های مختلف»، «مطالعه بینارشته‌ای نگاره‌ها و مضامین شعری»، «رابطه بینامتنی خمسه‌نگاری‌ها و دیگر متون به ویژه شاهنامه‌نگاری‌ها»، «مطالعه بینارشته‌ای تکثیر خمسه در دیگر هنرها (صناعتی، معماری، موسیقی، سینما، نمایش و …)»، «بررسی پیرامتنی در نسخه‌های خمسه: تذهیب، تشعیر، صفحه‌آرایی، جلدسازی و…»، «بررسی قابلیت‌های هنری خمسه در هنرهای معاصر» و «مطالعه گفتمانی: عوامل گفتمانی شکل‌گیری خمسه‌نگاری» از محورهای این همایش به شمار می‌رود.

از سوی دبیرخانه این همایش، مهلت ارسال چکیده مقالات که پایان مرداد ۱۳۹۸ بود تا ۱۵ آبان ۱۳۹۸ تمدید و مهلت ارسال اصل مقالات که پایان آبان ۱۳۹۸ بود تا پایان دی ۱۳۹۸ تمدید گردید. شرکت‌کنندگان می‌توانند اصل و چکیده مقالات خود را به نشانی پست الکترونیکی khamseh@honar.ac.ir ارسال نمایند.

علاقه‌مندان برای شرکت در همایش خمسه‌نگاری می‌توانند، برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۵- ۶۶۹۵۴۲۰۰ داخلی ۱۱۲۱ تماس گرفته و یا به نشانی خیابان ولی‌عصر (عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲، فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران- دبیرخانه همایش، مراجعه نمایند.


<p style="text-align: center">مرورگر شما نمی تواند این pdf را نشان دهد<br></p> لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: دانشگاه استاد فرشچیان همایش خمسه نگاری خمسه نگاری خمسه نظامی خمسه


نظر شما :