بازدید دکتر نامور مطلق از کارگاه نقاشی در رثای سیمرغ تجلی

۲۱ دی ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۶ کد : ۱۷۷ هنری بین الملل عمومی فرهنگی
تعداد بازدید:۵۴
بازدید دکتر نامور مطلق از کارگاه نقاشی در رثای سیمرغ تجلی

دکتر بهمن نامور مطلق، رئیس واحد دانشگاهی هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان، از کارگاه خلق اثر هنری «در رثای سیمرغ تجلی» بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی واحد استاد فرشچیان، دکتر بهمن نامور مطلق، از کارگاه نقاشی «در رثای سیمرغ تجلی» که به مناسبت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برپا شده بود، روز شنبه ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۹ بازدید کرد و نقش هنر و هنرمند را در پاسداشت خون شهدا به‌ویژه سردار بزرگ اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی بسیار مؤثر دانست.

وی افزود: ما چنین آثاری را با این ابعاد وسیع و با این همه مضامین در یکجا، از جمله مضامین حماسی، درام و مقاومت تا به حال نداشته‌ایم. ما در واقع اینجا یک نوع گنجینه از حوادث بعد از انقلاب تا به الان داریم. کلکسیونی با محوریتِ مقاومت و با محوریتِ شهید سلیمانی است.

این اثر به‌خوبی نشان می‌دهد که اگر این حماسه‌سازان ایرانی نبودند، چه بسا منطقه، دچار آشوبی بزرگ می‌شد. آشوبی که داعش در منطقه شروع کرده بود و ادعاهای زیادی هم داشت. خوشبختانه هم دوران زندگی این شهید پربرکت بود و ما شاهد بودیم که تا چه حد مقاومت کرد و چقدر موجب دفع بلایا شد. در زمان شهادت این سردار، بزرگترین مراسم‌ها برگزار شد و با برکت خونشان، همة مردم برای عزاداری وی دور هم جمع شدند. شکست ترامپ و استکبار جهانی در اینجا، به عیان به نمایش گذاشته شد و خوشبختانه، ما آخر و عاقبتِ مسبب شهادت ایشان را دیدیم. زمانی شد که همة جهانیان، از جمله سازمان‌هایی که همیشه حامی و همراه آمریکا بودند، این کشور را محکوم کردند. کشوری که ما امروز می‌بینیم به چه فلاکتی افتاده است. به نظر من، بخاطر خون این شهید است که امروزه، فلاکت این فرد و آن سیستم را شاهد باشیم. فلاکتی که در تاریخ سابقه نداشته است. چنین بی‌حرمتی در داخل خود آمریکا، نسبت به رییس‌جمهورهای سابق این کشور و نسبت به کنگره بی‌سابقه است. بنظر من این حاصل برکتِ خون شهدا و بویژه سردار سلیمانی بوده است.

در این بازدید دکتر بهمن نامور مطلق، رئیس واحد دانشگاهی هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان، دکترحسن بلخاری، عضو شورای سیاست گذاری راهبردی واحد دانشگاهی هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان، علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر نیز حضور داشتند.

/ ‏*‬ انتهای پیام* / ‏

کلید واژه ها: بازدید دکتر نامور مطلق از کارگاه نقاشی در رثای سیمرغ تجلی