گزارش برگزاری افتتاحیه و اولین روز برنامه دانشگاه تابستانه

روز نخست دانشگاه تابستانه (اسطوره در نگارگری)

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۲۰:۴۷ کد : ۲۰ هنری پژوهش عمومی
تعداد بازدید:۳۲۹
اولین روز دانشگاه تابستانه (اسطوره در نگارگری) با حضور شرکت کنندگان در این دوره و اساتید اسطوره نگار و اسطوره شناس برگزار شد
روز نخست دانشگاه تابستانه (اسطوره در نگارگری)

‌‌ به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان، نخسین روز برنامه دانشگاه تابستانه با موضوع اسطوره در نگارگری، از ساعت ۹ صبح و با افتتاحیه برنامه آغاز شد. ابتدا دکتر بهمن نامورمطلق، سرپرست دانشگاه ضمن خیرمقدم به حاضرین، نسبت بین دو حوزه اسطوره و نگارگری و همچنین نهادهای برگزار کننده را تبیین نمودند. در ادامه نشستی با حضور استاد هراتی و استاد تجویدی در حوزه نگارگری برگزار گردید. در این نشست جایگاه و شاخص های اسطوره در آثار استاد فرشچیان و استاد تجویدی مرور و تحلیل و بررسی شد. استاد محمدمهدی هراتی به بیان تاریخچه نگارگری در ایران و بایدهای آن پرداخته و استاد علی اصغر تجویدی در آخرین بخش برنامه صبح با ذکر مقدمه ای نسبت به فرآیندها و اسلوب و چارچوب های نگارگری و سپس ارائه الگوهایی از طرح های نگارگری و نمایش آن به شرکت کنندگان در دوره، نشاط و وجد وافری هدیه کردند.

در برنامه بعد از ظهر نیز دکتر نامورمطلق پس از تشریح تمایزهای کهن الگو، نماد و اسطوره به اهمیت، کارکردها و اهداف اسطوره ها در فرهنگ پرداخته و سپس چند اثر شاخص از نگارگری ایران را مورد بررسی اسطوره شناختی قرار دادند. در کارگاه عملی نیز استاد تجویدی مبانی نگارگری ایرانی را با هنرجویان تا ساعت ۲۰ مرور و تمرین نمودند.

در بخش کارگاه عملی نیز استاد تجویدی، از رسم، هندسه، آناتومی و طراحی گفته و عملاً اقدام به طراحی و رنگ امیزی نمونه طرح پرداختند و ضمن سپردن کار عملی به شرکت کنندگان در کارگاه، راهنمایی های لارم را به صورت گروهی و موردی ارائه دادند.

انتهای پیام / ‏.

کلید واژه ها: دانشگاه استاد فرشچیان دانشگاه تابستانه دانشگاه تابستاه اسطوره در نگارگری دانشگاه تابستانی دوره تابستانی دوره آموزشی کارگاه آموزشی نگارگری اسطوره در نگارگری اسطوره اسطوره شناسی


نظر شما :