سلسله برنامه‌های دیدار اساتید پیشکسوت هنری دانشگاه استاد فرشچیان

دیدار معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با استاد خوشنویسی، محمد سلحشور

ملاقات و بازدید از آثار استاد محمد سلحشور در منزل
۲۱ آبان ۱۳۹۸ | ۲۰:۳۵ کد : ۳۵ هنری عمومی
تعداد بازدید:۳۴۶
حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه از استاد محمد سلحشور، خوشنویس پیشکسوت کشورمان در منزل ایشان، دیدار نمودند.
دیدار معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با استاد خوشنویسی، محمد سلحشور

دانشگاه استاد فرشچیان در ادمه سلسله برنامه‌های دیدار اساتید هنری، این هفته دیدار با محمد سلحشور، استاد پیشکسوت خوشنویسی را برنامه‌ریزی کرده بود.

این دیدار که در روز دوشنبه بیستم آبانماه ۱۳۹۸ صورت گرفت، حجت الاسلام دکتر خسروپناه، معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی را دکتر نامور مطلق، سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی–ایرانی استاد فرشچیان همراهی می‌کردند. در ابتدا این برنامه، استاد سلحشور استقبال و خوش آمدگویی گرمی از میهمانان داشته و پس از گفتگویی در خصوص آثار هنریشان، تک تک آثار را به میهمانان معرفی و توضیحاتی در خصوص تاریخچه و نحوه خلق آنها ارائه نمودند. ازجمله آثار روی چرم، آثار طلاکوب، آثار لیزری و تمامی آثاری که از سال ۱۳۵۰ تا سال ۱۳۹۰ به عنوان میراث‌دار بخشی از کتابت کشور، خلق و همچنین نگارش کتاب‌های دوم و سوم ابتدایی را با جزئیات شرح دادند.

دکتر خسروپناه نیز با تحسین هنر متعهد و ملی به اشتیاق خود از خدمات هنری در حوزه دین و فرهنگ اشاره داشته و آثار استاد را که دستمایه تلاش و رنج طولانی بود، ستودند. معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، استاد سلحشور را میراث‌دار قرن‌ها کتابت و زیبانویسی به ویژه در آثار ادبی، فرهنگی و دینی دانسته و ابراز امیدواری کردند با استفاده از ظرفیت دانشگاه استاد فرشچیان بتوان جان‌مایه هنری مهارت و فنون از این دست را به نسل‌های بعدی منتقل و از این میراث گرانبها به نحو مطلبی حفاظت کرد.

در بخشی از این دیدار، استاد سلحشور در پشت میز کارشان نشسته و نحوه انجام کار را به میهمانان نشان داده و در همین حین در مورد خاطرات بیست ساله شان با استاد زاویه که در یک اتاق کار می‌کردند توضیحاتی بیان کردند. همچنین در مورد نسخه شاهنامه‌ای که با تلفیقی از آثار هنرمندان دیگر همچون استاد صندوقی، نگاشته‌اند، به اختصار توضیح دادند.

انتهای پیام / ‏.

کلید واژه ها: بازدید هنرمندان پیشکسوتان پیشکسوت دانشگاه استاد فرشچیان محمد سلحشور عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی دکتر بهمن نامورمطلق خوشنویسی کتابت


نظر شما :