فراخوان ارسال آثار هنری

سرو بلند انقلاب اسلامی

دبیرخانه آفرینش‌های هنری شهید سپهبد سلیمانی
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۲۲:۱۰ کد : ۵۲ هنری عمومی
تعداد بازدید:۵۸۵
فراخوان ارسال آثار هنری (نگارگری، نقاشی و خوشنویسی) پیرامون شخصیت والای سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی دانشگاه استاد فرشچیان، منتشر شد.
سرو بلند انقلاب اسلامی

باسمه تعالی

فراخوان ارسال آثار هنری

سرو بلند انقلاب اسلامی

در فرهنگ اسلامی شهادت یکی از والاترین ارزش‌ها و شهید، هنرمند عرصه عشق و ایمان و مقاومت است. از این رو امام علی (ع) در توصیف مردان خدا می فرماید: «آنان شهادت را هزار بار برتر از مرگ طبیعی دانسته، و حاضر بودند، ضربات زیادی بر پیکرشان وارد شود، چرا که جان برترین هدیه الهی است و بهتر است که نثار راه او شود». پیامبر (ص) می‌فرماید: «هیچ کس آرزوی خروج از بهشت را ندارد، مگر شهید که آرزو می‌کند باز گردد و دوباره در راه خدا شهید شود به خاطر اینکه الطاف الهی را نسبت به خود بسیار زیاد می بیند».

شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی نمونه برجسته‌ای از تربیت شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود و همه عمرخود را به جهاد در راه خدا گذراند. وی نقش کلیدی در صلح و ثبات در خاورمیانه به ویژه در ناآرامی‌های منطقه‌ای معروف به بیداری اسلامی (بهارعربی) ایفا و از مبارزه با متجاوزان از پای ننشست تا سرانجام در بامداد ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ جان خود را در راه انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن نثار و به مقام شامخ شهادت که پاداش شایسته تلاش بی وقفه او در همه این سالیان بود، نائل گردید.

دانشگاه آزاد اسلامی در راستای اهداف و رسالت خویش انجام امور آفرینش‌های هنری با محوریت نگارگری، نقاشی و خوشنویسی پیرامون زندگی، ابعاد شخصیتی، اثرات و برکات سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین آثار شهادت آن قهرمان گفتمان مقاومت، را بر عهده گرفته و با تشکیل دبیرخانه‌ای ویژه بر آن شده تا آثار ماندگاری را با همکاری و حمایت اساتید پیشکسوت و مشارکت هنرمندان خلاق در حوزه‌های نگارگری، نقاشی و خوشنویسی، گردآوری، ثبت و مستند نماید تا شاید در تبیین نقش و جاودانگی این سردار بزرگ در تاریخ هنر ایران گوشه‌ای هر چند کوچک از رسالت جامعه هنری را به انجام رساند.

رشته‌های هنری:

  • نگارگری
  • نقاشی
  • خوشنویسی

نحوه ارسال:

  • علاقه‌مندان تا ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ فرصت دارند، آثار خود را به نشانی ذیل ارسال نمایند.
  • آثار ارسال شده توسط هیات داوران رشته‌های مربوطه ارزیابی و در روز ۲۲ بهمن نتایج نهایی اعلام می‌گردد.
  • شرکت برای تمامی هنرمندان و علاقه‌مندان سراسر کشور آزاد است.

به برگزیدگان هر یک از رشته‌ها، هدایای نفیسی به رسم یادبود، اهداء خواهد شد.

دبیرخانه آفرینش‌های هنری «سرو بلند انقلاب اسلامی»: تهران، میدان انقلاب، خیابان دوازده فروردین، خیابان شهید نظری، شماره ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی واحد ویژه هنرهای اسلامی ایرانی استاد محمود فرشچیان.

شماره تماس و کسب اطلاعات بیشتر: ۶۶۴۷۸۲۰۲-۰۲۱


<p style="text-align: center">مرورگر شما نمی تواند این pdf را نشان دهد<br></p> لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: دانشگاه استاد فرشچیان دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان فراخوان مسابقه فراخوان ارسال آثار هنری دبیرخانه آفرینش‌های هنری پیرامون شخصیت شهید سپهبد سلیمانی دبیرخانه آفرینش‌های هنری سرو بلند انقلاب اسلامی فراخوان آفرینش های هنری سرو بلند انقلاب اسلامی شهید سپهبد سلیمانی شهید سلیمانی حاج قاسم سلیمانی قاسم سلیمانی سردار قاسم سلیمانی سردار شهید سپهبد سلیمانی سلیمانی شهید شهادت نگارگری نقاشی خوشنویسی چهلم شهید سلیمانی 22 بهمن 1398 22 بهمن 1398