با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد فرشچیان

دفتر مستندنگاری آثار کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی می شود

۲۸ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۴ کد : ۷۹ پژوهش عمومی
تعداد بازدید:۲۵۰
دفتر مستندنگاری آثار کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی می شود

با هدف ثبت و مستند نگاری تاثیرات بجای مانده از پاندمی کرونا بر جامعه و ماندگار کردن تلاش های نوع دوستانه و ایثارگری بخشی از افراد جامعه، دفتر مستندنگاری آثار کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی می شود.
این پروژه به همت دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد فرشچیان به صورت مشترک انجام خواهد شد تا بخشی از رویدادها و وقایع پیش آمده بر اثر پاندمی کرونا در کشور مستند نگاری شود.
از آنجا که پدیده کرونا مانند دیگر بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله وجوه مختلف زندگی بشر از سبک زندگی و نگاه زیبایی شناسانه گرفته تا کنش های اجتماعی، اقتصادی وی را متاثر ساخته، مستند سازی اتفاقات و تجربیات پیش آمده گنجینه مهمی برای مواجه، برنامه ریزی و مدیریت بحران های همه‌گیر در آینده خواهد بود.

دفتر مستندنگاری آثار کرونا در تلاش خواهد بود تا از رهگذر ثبت ایثارگری‌های افرادی نظیر پرسنل درمانی که در خط مقدم این مبارزه حضور دارند و نیز کسانی که به هر عنوانی به طور مستقیم و یا غیر مستقیم با این پدیده مواجه هستند، گنجینه از متن‌های مکتوب و هنری مرتبط خلق و منتشر نماید.
این پروژه ملی که به همت دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد فرشچیان اجرا خواهد شد، شامل برگزاری نمایشگاه‌های آثار هنرمندان جوان و پیشکسوت در دوران کرونا و پساکرونا، برگزاری همایش‌های علمی و نشست‌های تخصصی با رویکرد بینارشته‌ای، خلق آثار ویژه توسط هنرمندان پیشکسوت، برگزاری رویدادهای هنرمحور در راستای خلق آثار هنری و… خواهد بود.

این دفتر در اجرای برنامه های خود رویکردهایی نظیر الگو و اسطوره سازی از قهرمانان ایثارگر در دوران مبارزه با کرونا، باورمندی و اخلاق گرایی بواسطه رسانه ها و رویدادهای هنری در دوران گذار از بحران کرونا، توجه به آموزش مجازی هنر در دوران کرونا و پس از آن، زیبایی شناسی هنر اسلامی-ایرانی در جهان پسا کرونایی، اقتصاد فرهنگ و هنر در عصرپساکرونایی، پرداختن به
نظریه ها و روش های مستندسازی در دوران بحران ها را مورد توجه و تاکید خواهد داد.
گفتنی است که به زودی نحوه مشارکت و فراخوان‌های اختصاصی مربوط به این دفتر و برنامه های آن، از طریق سایت واحد فرشچیان و رسانه های جمعی کشور اطلاع رسانی می‌شود.

کلید واژه ها: راه اندازی دفتر مستندسازی آثار کرونا راه اندازی دفتر مستند سازی آثار کرونا در واحد فرشچیا مستندات کرونا مستندسازی کرونا آثار کرونا دانشگاه فرشچیان استاد فرشچیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد (ویژه) هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان واحد (ویژه) هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان همکاری دانشگا آزاداسلامی استان تهران و احد فرشچیان دانشگاه آزاد fiiau fiiau.iau.ac.ir fiiau.ac.ir fiiau.iau.ir