مسابقه ملی خاطره نگاری بیماری کرونا برگزار می‌شود

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۶ کد : ۸۶ هنری بین الملل پژوهش عمومی
تعداد بازدید:۱۵۸
مسابقه ملی خاطره نگاری بیماری کرونا برگزار می‌شود

‌‌‌‌‌‌‌خاطره‌نگاری صرفاً روایت یا داستان‌گویی درباره تجربه شخصی یک فرد نیست بلکه علاوه بر اینکه شکلی از بایگانی و جلوه‌ای از تاریخمندی است، می‌تواند دربرگیرنده تجربیات ارزشمندی مانند ارتباط با خود یا با دیگری نیز باشد. بحران کرونا تجربه‌ای بی‌سابقه است که در آن رویدادهای بی‌نظیری از سختی‌ها و آسیب‌ها از یک سو و رشادتها و فداکاری‌ها از سوی دیگر را می‌بینیم که می‌توانند برای آیندگان دستاوردهای ارزشمندی محسوب گردند. بر همین اساس است که گونه‌های متعددی مانند «وقایع‌نگاری»، «بحران‌نگاری»، «فاجعه‌نگاری» … و امروز «کرونا‌نگاری» امری خطیر و وظیفه‌ای تاریخی محسوب می‌گردد.

با هدف جلوگیری از فراموشی این ابررخداد و تجربیات آن، دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی- ایرانی استاد فرشچیان و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اقدام به گردآوری و ثبت وقایع مرتبط با این رویداد می‌کنند.

بدین منظور از کلیه کسانی که خاطراتی در این خصوص دارند دعوت می‌شود حداکثر تا تاریخ ۱۵ تیرماه ۱۳۹۹ آثار مکتوب خود را به دفتر خاطره‌نگاری ارسال کنند. دفتر یاد شده ضمن اهدای جایزه به بهترین خاطرات، نسبت به چاپ آثار برگزیدگان خود را مسئول می‌داند.

برای نگارش خاطرات به شرایط زیر توجه گردد.

  1. ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم با بیماری کرونا داشته باشد.
  2. دارای انسجام روایی باشد.
  3. روایتی خاص و تأثیرگذار باشد.
  4. دارای یک پیام اخلاقی، عاطفی یا منطقی باشد.

 

لازم به توضیح است در مرحله نخست خاطره نگاری، آثار حداقل در سه صفحه و حداکثر در ده صفحه نگاشته شود. در مرحله دوم و پس از تأیید هیأت داوران این خاطره‌نگاری ها می‌توانند بسط داده شوند.

علاقمندان برای شرکت در این مسابقه خاطره‌نگاری‌های خود را در فرمت ورد به آدرس ایمیل زیر ارسال کنند.

Khaterenegari1399@gmail.com

تلفن: ۰۲۱۶۶۴۷۸۲۰۲ داخلی ۸

/ ‏*انتهای‬ پیام* / ‏

کلید واژه ها: مستندات کرونا مستندسازی کرونا آثار کرونا کرونا مسابقه ملی خاطره نگاری بیماری کرونا مسابقه مسابقه ملی خاطره نگاری خاطره نگاری کرونا دانشگاه استاد فرشچیان دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان دانشگاه فرشچیان برگزار می کند دانشگاه فرشچیان استاد فرشچیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد (ویژه) هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان واحد (ویژه) هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دانشگا آزاداسلامی استان تهران و احد فرشچیان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران پوستر مسابقه ملی