دومین وب یاد کرونا

برگزاری دومین وب‌یاد کرونا با حضور ابراهیم حقیقی

۱۸ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۰ کد : ۹۴ پژوهش عمومی
تعداد بازدید:۱۵۸
دومین برنامه «وب‌یاد کرونا» در قالب پروژه تاریخ شفاهی واحد هنرهای سنتی اسلامی ایرانی استاد فرشچیان به گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی با ابراهیم حقیقی هنرمند گرافیست اختصاص خواهد داشت.
برگزاری دومین وب‌یاد کرونا با حضور ابراهیم حقیقی

به گزارش روابط‌عمومی واحد فرشچیان، دومین برنامه وب‌یاد کرونا روز دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹، ساعت ۲۰ برگزار خواهد شد و آن به گفت‌وگوی زنده با ابراهیم حقیقی، طراح گرافیک اختصاص دارد تا به تجربیات و خاطرات این هنرمند در دوران کرونا بپردازد.

ابراهیم حقیقی، دانش‌آموخته کارشناسی‌ارشد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، و عضو انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک است. او همچنین تصویرسازی چندین کتاب، طراحی و ساخت تیتراژ بسیاری از فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی را در رزومه کاری خود دارد.

لازم به ذکر است با شیوع ویروس کرونا و ضرورت ثبت خاطرات هنرمندان، پزشکان و کادر درمانی در این برهه از تاریخ ایران و حتی جهان، پروژه تاریخ شفاهی هنرهای سنتی همچون بسیاری دیگر از پروژه های فرهنگی و هنری دیگر به طور موقت تعطیل و تمرکز بر ضبط و ثبت تجارب و خاطرات هنرمندان و پزشکان در دوران کرونا صورت گرفت و بدین منظور وب یاد کرونا در دو بخش هنرمندان و پزشکان برنامه ریزی شده است.

دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان از تابستان ۱۳۹۸ پروژه مشترکی را با فرهنگستان هنر با عنوان تاریخ شفاهی هنرهای سنتی ایران آغاز کرد و در این یک سال توانسته با همکاری فرهنگستان هنر، مجموعه مصاحبه هایی را با پیشکسوتان هنرهای سنتی در حوزه های خوشنویسی، نگارگری و سفالگری و… ضبط و ثبت کند. این پروژه در دوران کرونا در فضای مجازی و با نام وب یاد کرونا ادامه دارد.

گفتنی است نخستین گفت‌وگوی زنده با حضور علی‌اصغر تجویدی، هنرمند نگارگر روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ در فضای مجازی منتشر شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بهره‌مندی از دومین برنامه وب‌یاد به اینستاگرام دانشگاه هنرهای اسلامی‌‌ایرانی استاد فرشچیان به آدرس oh.farshchianuniversity مراجعه کنند.

 

کلید واژه ها: راه اندازی دفتر مستندسازی آثار کرونا وب یاد کرونا دانشگاه آزاد اسلامی واحد (ویژه) هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان تاریخ شفاهی مستند نگاری کرونا ابراهیم حقیقی


نظر شما :